Koszty wesela – jakie będą w 2023?

Wesela to niezwykle ważne wydarzenia. Zwykle zaczyna się od planowania i organizacji, a kończy na finansowaniu tych wszystkich wydatków w dniu ślubu. Każdy ma inne gusta i oczekiwania dotyczące tego wyjątkowego dnia, dlatego też szacunkowa cena za samo przygotowanie tej okazji może się od siebie znacznie różnić. Ale jak bardzo? Czy ceny wesel w 2023 r. w stosunku do obecnych będą różne?

Dla większości przyszłych narzeczonych jest to bardzo ważna i interesująca kwestia. W każdym przypadku musimy pamiętać, że ceny ślubów będą się zmieniać stopniowo i w sposób ciągły co roku. Jakie więc oznaki ostrzegawcze powinniśmy spodziewać się w 2023 roku?

Według raportów przygotowanych przez branżę ślubną najprawdopodobniej nastąpi znaczny skok cen. Największy wpływ na cenę będzie miała jakość usług oraz ich wybór. Przykładowo, rosnąca popularność dekoracji światłem i nowoczesnym oświetleniem bardzo podniosła cena usług tego typu – o około 20%. Na całkowitą kwotę wydatków istotny wpływ ma też gwałtownie rosnąca cena cateringu, która spodziewana jest dodatkowych aż 15%.

Wesela to wspaniałe uroczystości, ale mają też swoją cenę. Jak będzie wyglądać w 2023?

Na początek trzeba powiedzieć, że prognoza na koszty na przyszłe lata zawsze jest trudna. Ocena zależy od lokalnych trendów i sytuacji gospodarczej. Niemniej jednak niektóre przewidywania są możliwe.

Rzeczy, które prawdopodobnie będą droższe w 2023 r., To usługi cateringowe, obsługa i special effecty. Wynika to z rosnących cen produktów spożywczych, a także z rosnącego zapotrzebowania na profesjonalne usługi i produkty. Ten trend można już dostrzec w innych branżach usług – szerokie dostępność technologii sprawia, że wymagania gości są coraz większe.

Ponadto koszty związane z dekoracjami również mogą być wyższe. Rośnie popularność DIY trendów, a to oznacza więcej czasu koniecznego do projektowania i tworzenia przedmiotów ozdobnych. Drukowanie prezentów i inne elementy ozdobne również bardzo skutecznie wpływa na całkowity koszt.

Ostateczną cenę nadal bardzo trudno ocenić jednym stałym czynnikiem. Szczególnie dla dużych wesel, gdzie gośćmi są ludzie z całego kraju lub świata, drogie hotele, transport publiczny i inne czynniki mogą znacznie podwyższyć finansowy aspekt przyjęcia.

Ważne jest, aby mieć na uwadze materiały i usługi, które są najważniejsze dla waszych priorytetów; oraz monitorować sytuacje gospodarczą – tak aby uniknąć niespodziewanych podwyżek cen na samym początku planowania!

W nadchodzącym roku planujesz wesele? Któż z nas nie lubi marzyć o swojej uroczystości ślubnej? Bill Post musieliśmy przeznaczyć na organizację imprezy. Na szczęście istnieje mnóstwo możliwości, aby zapanować nad kosztami – ale co będzie w 2023 może być kwestią interesującą dla każdej przyszłej pary.

Prawdopodobnie bardzo trudno jest odgadnąć dokładny stan cen w 2023 roku – szczególnie biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i jej długookresowe skutki. Jednak warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, które mogą wpłynąć na koszty wesela w tym roku:

• Cena usług fotografa, muzyka, dekoratora i innych osób może wzrosnąć lub spaść. Wiemy, że pandemia skutecznie zmniejszyła liczbę narodzin i ślubów – co oznacza także spadek zapotrzebowania na te usługi. W 2023 metoda usługodawców dotycząca umów zarówno formalnych, jak i tymczasowych rynkach może się zmienić.

• Konsekwencje podatkowe mogą mieć dla cen ważny wpływ. Jako że wiadomo, iż gospodarka jest obecnie w stanie spowolnienia – by móc inwestować w postęp nowego lub większego elementu gospodarki, którymi są narody małżonkowie – Państwo powinno skupić się na rynku usług ślubnych takich jak salony ślubne, catering, zdjęcia itp.

• Nowe technologie i produkty mogą dopełnić oryginalny sposób urządzenia ślubu/wesela. Nie ma pytania – technologia potrafi być droga. W 2023 możemy spodziewać się przejawem nowoczesnego sprzętu – takich jak specjalne tv „urłomy do robienia prezentacji” albo system audio/video – a to jak wiemy wiadomo – rodzi ceny.

• Koszty „zarabiania” on-line – streaming lub prezentacje video pozbawione bezużytecznego całowania najbliższych zostały akceptowane w społeczeństwie, a to oznacza, że popularność tych usług może mieć swoje reperkusje na rynku w 2023 roku.

Czy szykować scenariusze na 2020? Jeśli chcesz podejmować maturkowe decyzje to teraz jest odpowiedni czas! Oznacza to przede wszystkim unikanie opcji typu „ile-się-da” przed 21 i planowanie budżetu ze szacunkiem i zawczasu.